1 AVUÇ YER FISTIĞI 26 GR PROTEİN DEMEK!

1 AVUÇ YER FISTIĞI 26 GR PROTEİN DEMEK!

Kuruyemişlerin hepsi bir birinden faydalı özellikler içeriyor fakat düşük karbonhidrat değeri yüksek protein içeriği ile son zamanların gözdesi yer fıstığının faydalarından bahsetmek istiyoruz.

Ana vatanı Güney Amerika olan yer fıstığının, popüleritesinin artması nedeniyle son yıllarda  Türkiye’de de üretimi gittikçe artmaktadır. Baklagiller familyasından olan yer fıstığı, kısa ömürlüdür ve patates gibi toprak altında yetişir.

Protein açısından çok zengin olan yer fıstığında, A vitamini, E vitamini, C vitamini, B12 vitamini, kalsiyum, magnezyum, demir, bakır gibi birçok birleşen bulunmaktadır.

YER FISTIĞININ FAYDALARI NELERDİR?

  • Yer fıstığının en bilinen özelliği enerji verici olmasıdır. Vücudun kuvvet düzeyini arttırır.
  • İçeriğindeki yüksek protein sayesinde kemiklerin güçlenmesine yardımcı olurken; kasların onarılmasına ve gelişmesine katkı sağlar.
  • + Hem zihinsel hem de bedensel yorgunluğun giderilmesine fayda sağlar.
  • Yer fıstığının, kolesterol düzenleme özelliği vardır. Düzenli tüketildiğinde kandaki kolesterolün düşürülmesini sağlar. Bu sayede kalp ve damar problemlerine iyileştirici etkisi vardır.
  • Birçok kanser hastalığına karşı koruyucu özelliği vardır.
  • + Vücütta bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar.
  • Sindirim sistemine faydalı olduğu için bağırsak problemi olanların tüketmesi önerilir.
  • Tüm bu faydalarının yanısıra, alerjik bünyeye sahip kişilerin dikkatli tüketmesi gerekmektedir.

Fellas gıda olarak sağlıklı atıştırmalık ürünler portföyümüze, yer fıstıklı protein bar ürünümüzü eklemiş bulunmaktayız. Fellas Protein XL Fıstıklı Bar linkten ürün içeriklerini inceleyebilir ve online sipariş verebilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz

Etiketler: yer fistigi, sağlıklı atıştırmalık, protein bar
Eylül 15, 2017
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Size daha iyi hizmet sunabilmek adına çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Güvenlik Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.