Çocuklar İçin Sağlıklı Atıştırmalıklar

Çocuklar İçin Sağlıklı Atıştırmalıklar

Çocukluk, insan hayatında büyüme dönemi olarak kabul edilir. Fiziksel gelişim için beslenme oldukça önemlidir ve bol enerjiye ihtiyaç duyulur. Bu enerjinin değerli besinlerden sağlanması sağlıklı bir hayatın temellerini oluşturur. Sokakta, sokak dönüşünde ya da okuldan sonra çocukların abur cubura saldırmaması için sağlıklı atıştırmalıklara alıştırabiliriz.

Çocukların günlük gıda tüketimlerimde denge ve çeşitlilik oldukça önemli. Hem büyümeleri hem de günlük enerjilerini karşılayabilmeleri için sağlıklı besinlerden oluşan bir menüye sahip olmaları uzmanlar tarafından beklenir. Çocuklar yemek aralarında atıştırmayı çok sever. Bu aralar içinde sağlıklı atıştırmalıklar çocuklara hazırlanıp verilebilir.

Evde sebzelerin kurutulmasıyla hazırlanan cipsler, yumurtalı ekmek, hurma ile tatlandırılan pudingler, kakao oranı yüksek çikolatan hazırlanan nohut unlu kekler ve Fellas’ın çocuklara özel ürettiği Kids Meyve Bar’lar bu ara atıştırmalıklar için oldukça lezzetli ve faydalı seçenekler arasındadır. Çocukları için sağlıklı atıştırmalık arayışında olan ebeveynler için birkaç öneriyi yazımızda derledik.

 

Çiğ Kuruyemiş

Sokağa çıktığınızda çantanızda bir porsiyon çiğ (kavrulmamış) kuruyemiş bulundurabilirsiniz. Çocuğunuzun sevdiği birkaç kuruyemişi çıtçıtlı bir poşet içinde birleştirerek çantanıza atın. Enerjiye ihtiyaç duyduğunuz bir zaman diliminde çocuğunuzla birlikte afiyetle tüketin. 

 

Yulaflı Puding

Yulaf ezmesi, çocuklarınız için son derece faydalı bir atıştırmalık alternatifidir. İster kahvaltı da ister ara öğünlerde yulaf ezmesi kullanarak birçok sağlıklı tarif hazırlayabilirsiniz. Yulaf, süt, su, kakao, hurma ve fıstık ezmesinin karışımından enerjisi bol bir puding hazırlayabilirsiniz. Yulaf için Fellas’ın özenle hazırlayıp paketlediği yulaf ezmesini tercih edebilirsiniz. 

>> Yulaf Ezmesi

 

Sebze Cipsleri

Havuç, kabak ya da domates gibi güzel renkleri olan sebzeleri fırında kurutarak kıtır hale getirebilir ve film izlerken çocuklara cips olarak ikram edebilirsiniz. Hem faydalı hem de eğlenceli olan bu sebze cipslerinden kendinize de mutlaka ayırın.

 

Fellas Kids Meyve Barları

Miniklerin en sevdiği çilek ve muz tozlarıyla hazırlanan çeşitleriyle kids meyve bar; katkısız, koruyucusuz, şeker ilavesiz ve glütensiz içeriği ile büyüklerin sağlıklı atıştırmalık arayışlarına karşılık veriyor. Çocukların fiziksel gelişimini destekleyen D vitamini, Kalsiyum ve Demir mineralleri bakımından zengin bu atıştırmalık kolay taşınıyor ve tüketiliyor. Evden çıkmadan önce çantanıza atarak enerjiye ihtiyaç duyan çocuğunuza ara öğün olarak ikram edebilirsiniz. 

 

Bu yazımızda ilginizi çekebilir: Neden Lifli Gıdalar Tüketmeliyiz?

Etiketler: blog
Temmuz 21, 2022
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Size daha iyi hizmet sunabilmek adına çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Güvenlik Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.