7 Güne 7 Granola Tarifi

granola tarifleri

İçinde bulunduğumuz zaman için farkındalık çağı diyebilir miyiz? Bilgiye daha kolay ulaşmamız ve edindiğimiz bilgiyi hayatımızda uygulama isteğimizin artması ile farkındalık çağına ulaşabildik. Bu farkındalık birçok alanda bizi etkilerken “sağlıklı yaşam” alanı en popüler olanlardan bir tanesi diyebiliriz. Hem zihni hem de bedeni temiz gıdalarla beslediğimizde sağlıklı yaşamın kapısını araladığımızı fark etmiş olabilir miyiz? Ludwig Feuerbach’in de dediği gibi “insan, yediği şeydir”.

Çeşitli araştırmalar güne güzel başlamanın bir kelebek etkisi yaratacağından bahsediyor. Güne güzel başlamanın en temel gerçeği ise ilk öğün diyebiliriz. Uyandık, şansımıza havada güzel ya da değil ama bizim havamız güzel. Hafif bir müzik açtık ve yanında lezzetli ama bir o kadarda sağlıklı bir kahvaltı bizi bekliyor. Hemen aklınıza granola geldi değil mi? Gün boyu enerjimizi koruyacak ve sonraki beslenme zamanına kadar bize yetecek bir seçenek istiyorsak granola tüketebiliriz. 

Formuna özen gösteren ya da formuna artık özen göstermek isteyen kişilerin tercih ettiği gronala çeşitlerinin içeriği Fellas’ta oldukça fazla. Burada tüketmeyi seçtiğiniz granola önemli. Bizim önerimiz tariflerinizde Fellas markasının şeker ilavesiz, protein ve lif bakımından zengin, koruyucusuz ve katkısız ürettiği granola çeşitlerinden birisi olması. Yazımızın devamında her gün için bir granola tarif önerisinde bulunduk. Şimdi, granola tüketmenin 7 farklı yolu!

Pazartesi Gününe Özel Granola Tarifi: Günlük Sütlü ve Fıstık Ezmeli Granola

Haftanın ilk günü ve tatil ertesi olarak bilinen pazartesi günü için hem günün motivasyonunu destekleyecek hem de formda kalabileceğiniz bir tarifle geldik. Pazartesi günleri kendimizi daha çok şımartmak isteyebiliriz. Fellas markasının yüksek protein bar parçacıklarının içinde olduğu paketlerden birini seçelim. İçine günlük sütünüzü ve fıstık ezmesi de ekleyerek güzelce karıştıralım. 

>> Fıstık Ezmesi

Salı Gününe Özel Granola Tarifi: Yoğurtlu Granola

Haftanın ikinci günü işler biraz daha yoğun olabilir. Dünden kalma işleri bitirme çabasına yeni gündemin eklenmesiyle enerjiye oldukça ihtiyaç duyabiliriz. Ara öğün zamanını aktifleştirerek bir granola molası verebiliriz. Tek porsiyonluk satılan yoğurtlardan birini alalım ve bir kaseye boşaltalım. İçine Fellas Granola çeşitlerinden birini seçerek 4 ya da 6 kaşık ekleyerek karıştırılalım. Biz fındıklı ve kakaolu olanını bu ara kaçamak için öneriyoruz. Afiyet olsun!

Çarşamba Gününe Özel Granola Tarifi: Badem Sütlü Granola

Çarşamba günü haftanın tam ortası anlamına geliyor. İşler hala yoğun ama birçok işi tamamlamış olmanın da huzuru var diye hayal edebiliriz. O zaman farklı bir lezzeti denemekte isteyebiliriz. Bunun için minik bir dokunuş yeterli olacak. Sevdiğiniz bir badem sütü markasını granolanızla karıştırarak tüketebilirsiniz. Vegan beslenenler için özellikle içinde hayvansal ürün bulunmayan granola çeşitlerinden birini tercih edebilirsiniz. 

Perşembe Gününe Özel Granola Tarifi: Granolalı Muffin

Perşembe günü ise mutlu cumanın geldiğini müjdeler. O zaman bunu kahve ya da çay yanında tüketebileceğimiz bir kekle kutlayalım mı? Bu an için önerimiz küçük porsiyonlarda hazırlanabilen muffin. Sade muffin hamurunu hazırlayın ve içine meyveli granola çeşitlerinden birini ekleyerek karıştırın. Muffin kalıplarına hazırladığınız harcı dökün ve üzerine biraz daha granola ekleyerek fırına verin. Daha sonra paketleyerek çantanızda yemekten sonra tüketmek için hazırda bekletebilirsiniz. Böylelikle gün içinde hem farklı hem de bol lifli bir lezzet deneyimi yaşamış olacaksınız. 

Cuma Gününe Özel Granola Tarifi: Yulaf Lapalı Granola

Bugün haftanın son günü ve hafta sonu bol kalori almayı planlıyorsak dengelemek için bu sabahı hafif bir tarifle karşılayabiliriz. Yulaf lapası ve biraz granola karışımı ile hem tok hem de fit kalabilirsiniz. Yulaf lapasını hazırladıktan sonra sevdiğiniz bir granola çeşidini ekleyebilir ve afiyetle tüketebilirsiniz. 

Cumartesi Gününe Özel Granola Tarifi: Granola Kasesi

Cumartesi sabahı için granola kasesi tarifi önerebiliriz. Rengarenk sunumuyla mide kadar göze de hitap eden bir tarif. Yemeden önce mutlaka fotoğrafını çekip instagram hikayesi olarak paylaşmak isteyeceksiniz. Taze meyve, fıstık ezmesi, granola ve kefirle kasenizi hazırlayın. Sunumunuzu daha da zenginleştirmek için üzerine yenilebilir çiçeklerden birkaç tane ekleyebilirsiniz. 

Pazar Gününe Özel Granola Tarifi: 3 Sütlü Granola

Pazar günleri genelde hep bir keşif halinde oluruz. Fiziksel olarak bu gezintiyi yapmasak bile izlediğimiz filmlerle ya da kitaplarla bu yolculuğa zihnen çıkarız. O zaman farklı bir lezzet denemeye ne dersiniz? Triliçe bildiğiniz üzere son yılların bilinen ve çok sevilen bir tatlısı. Özelliği ise 3 farklı sütün tarifinde kullanılması. Bu mantığı biz granola kasemize getiriyoruz. 3 farklı sütün karışımından granolamızı hazırlayarak afiyetle keşfimizi tamamlıyoruz.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir: Tatlı Krizlerine Tatlı Çözümler Sunan 10 Tarif!

Etiketler: blog
Temmuz 21, 2022
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Size daha iyi hizmet sunabilmek adına çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Güvenlik Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.