Fıstık Ezmesi.jpg (112 KB)

Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
{{ SELECTED.TEXT }}
Toplam 5 ürün bulunmaktadır.

Fellas Fıstık Ezmesi

Fellas Fıstık Ezmesi, içinde sadece fıstık olan ve günün her anı güvenle tüketebileceğiniz sağlıklı bir besin kaynağıdır. Hazırlanırken katkı maddesi ya da herhangi bir koruyucu madde kullanılmaz. Lezzet ve besin değeri açısından oldukça zengindir.

Son senelerde artan sağlıklı yaşam trendlerinde sıklıkla karşımıza çıkan fıstık ezmesi, lif ve protein bakımından zengin bir üründür. Direk tüketimi ya da malzeme olarak tariflerde kullanımı mümkündür. Fellas %100 Fıstık Ezmesi ve Fellas Ballı Fıstık Ezmesi olmak üzere iki farklı çeşidi vardır. Özenle kavanozlara doldurularak satışa sunulan fıstık ezmesi çeşitlerini sporda, evde, işte ve okulda pratik bir şekilde tüketebilirsiniz.

Fıstık Ezmesi Nedir?

Fıstık ezmesi kavrulmuş fıstıktan hazırlanan sağlıklı bir ezme çeşididir. Birçok ülkenin sağlıklı beslenme menüsünde yer alır. Oldukça akışkan bir formda olan ürün kaşıkla ya da sürülerek tüketilebilir. Ürün çeşitli tariflerde malzeme olarak da kullanılabilir. Tadını tatlandırmak için reçel, bal, çikolata ya da meyvelerle birlikte tüketilebilir. Lif ve protein oranları yüksek olan ürün bu yönden dikkat çeken bir besin kaynağıdır.

Fıstık Ezmesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Fıstık ezmesi alırken ürünün tamamen doğal ve katkısız olduğundan emin olmanız gerekir. Sağlıklı beslenme menülerinde bulunan ve özellikle sporcuların tükettiği bu ürünün kullanılma amacına hizmet etmesi için şekersiz olmasına dikkat edilebilir. 

 

Fıstık Ezmesi Kilo Aldırır mı?

 Yüksen oranda lif, protein, sağlıklı yağlar ve değerli diğer temel besin maddelerini içeren fıstık ezmesi porsiyon kontrolü yapıldığında kilo aldırmaz. Kalorisi yüksek bir besin olan ürün kilo verme, sağlıklı yaşam ve sporcu beslenmesinde iyi bir protein kaynağı olmasından dolayı sıklıkla tüketilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Fıstık ezmesi tüketerek birçok değerli besini vücudunuza almanız mümkün. Ürünü tek başına tüketebileceğiniz gibi ana ya da ara öğünlerinizdeki diğer gıdalarla birleştirerek de tüketebilirsiniz.

 

Fıstık Ezmesi Nasıl Tüketilmeli? 

Sağlıklı yaşam menülerinde kalorisi yüksek bir besin olduğu için belirli miktarlarda fıstık ezmesi tüketilmesi önerilir. Tek başına kaşıkla tüketebileceğiniz gibi hazırladığınız içeceklerin de içine malzeme olarak önerilen miktarlarda ekleyebilirsiniz. Tostunuza sürebilir, salataların sosuna ekleyebilir, muz gibi meyvelerin üstüne sürebilir, granola kaselerinizin içine ekleyebilirsiniz. Enerjiye ihtiyaç duyduğunuz bir dönemdeyseniz ya da canınız sağlıklı bir tatlı tüketmek istiyorsa Fellas Ballı Fıstık Ezmesi çeşidini tercih edebilir ya da diğer reçel çeşitleriyle Fellas %100 Fıstık Ezmesi’ni birleştirerek lezzetli bir öğün tüketebilirsiniz.

Kahvaltıda Fıstık Ezmesi Nasıl Yenir?

Besin değeri yüksek olan fıstıktan elde edilen fıstık ezmesi ne zaman yenir sorusuna cevap vermek gerekirse kahvaltı en uygun öğündür diyebiliriz. Güne başlarken ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi ve besin maddelerini üründen almamız mümkün. Sabah hazırladığınız içeceklerinize dahil edebilir, ekmek ya da meyve üstüne sürebilir ve tek başına kaşıkla tüketebilirsiniz.

 

Fıstık Ezmesi Günde Ne Kadar Tüketilmeli?

Fıstık ezmesi besin değerleri bakımından yüksek bir besin kaynağı olduğu gibi kalorili de bir üründür. Bu sebeple günlük sağlıklı beslenme menünüzün ortalama kalori dengesine göre fıstık ezmesini tüketeceğiniz miktar da değişebilir.

Fıstık ezmesinin hangi amaçla tüketildiği konusu da günlük yemeniz gereken miktarı değiştirebilir. Düşük kalorili bir beslenme menüsünü takip ediyorsanız, düzenli spor yapan birisiyseniz ya da gün içinde oldukça hareketli bir yaşam tarzınız varsa seçtiğiniz fıstık ezmesi çeşidine göre miktarlar belirlenebilir. Bu konuda beslenme uzmanından yardım alarak ne kadar yemeniz gerektiğini öğrenebilir ve yer fıstığının zengin besin değerlerinden faydalanarak kendinize bir iyilik yapmış olursunuz. Fıstık ezmesini bir kaçamak olarak tüketmek istiyorsanız daha bol miktarda diğer tatlı çeşitleriyle birleştirerek tüketebilirsiniz.

 

Fıstık Ezmesi Sağlıklı mı?

Yer fıstığı doğal bünyesinde birçok değerli besini barındırır. Lif ve protein bakımından oldukça zengin bir yemiştir. Bu üründen hazırlanan fıstık ezmesi ise yer fıstığının bünyesinde bulunan bütün değerlere daha yoğun bir şekilde sahiptir. Ürünü doğal, katkısız, şeker ilavesiz ve sağlıklı diğer besinlerle birleştirerek tükettiğinizde sağlıklı bir besin kaynağı olarak hayatınızda yer vermiş olursunuz.

 

Şekersiz Fıstık Ezmesi Kaç Kalori? 

Koruyucusuz, %100 katkısız ve şeker ilavesiz Fellas Fıstık Ezmesi’nin 20 gramında 528 kalori bulunur. Ballı seçeneğinde ise yine 20 gramında 531 kalori vardır.

 

Diyette Fıstık Ezmesi Yenir mi?

Diyeti yapma sebebine göre menünüzde yer alan besin kaynakları değişebilir. Fıstık ezmesi lif bakımından zengin bir ürün olduğu için sizi tok tutar. Bu durumda diyet süreçlerinde en aranan özelliktir. Ayrıca üründe yüksek oranda protein de bulunuyor. Proteinlerin vücutta yakılması için büyük bir enerjiye ihtiyaç vardır. Bu sebeple kilo kaybı hedefli diyet günlüklerinde protein bakımından zengin besin kaynakları oldukça tercih edilir. Fıstık ezmesi kalorisi yüksek bir gıda olduğu için uzmanınızın belirlediği porsiyonlarda tüketerek hem değerli besinleri bünyenize alabilir hem de kilo kaybınızı destekleyebilirsiniz.

 

Fıstık Ezmesi Spordan Önce mi Sonra mı Kullanılır?

Sağlıklı yaşamak, kas kütlesini artırmak ve yağ kütlesini azaltmak için yapılan spor antrenmanlarından önce kasların enerji alması için protein bakımından zengin gıdaların tüketilmesi uzmanlar tarafından önerilir. Aynı şekilde spor sonrası da yıpranan kas yapısı içinde bakım ve onarım desteği veren protein içerikli ürünler tüketilmesi beklenir. Protein bakımından zengin olan fıstık ezmesini hem spor öncesi hem de spor sonrası beslenme uzmanınızın tavsiye ettiği miktarlarda tüketebilirsiniz.

 

Spor Yapanlar Neden Fıstık Ezmesi Yer?

Sporcular bitkisel ya da hayvansal protein kaynaklarını öğünlerinde tüketerek kas dengelerini korurlar. Özel zamanlara hazırlanan sporcuların beslenme listesinde protein ve lif ağırlıklı besin kaynaklarına öncelik verilir. Fıstık ezmesi bitkisel protein deposudur ve lif bakımından zengindir. Bu sebeple spor yapanlar fıstık ezmesi yemeği tercih eder.

 

Fıstık Ezmesi Bozulur mu? 

Fıstık ezmesi doğal bir içeriğe sahipse yağ bakımından zengin bir gıda olduğu için raf ömrü uzun bir üründür diyebiliriz. Ağzını açmadığımız taktirde kilerde / kiler dolabında üstünde yazan son tüketim tarihine dek bozulmadan saklayabiliriz. Ağzını açtıktan sonra oda sıcaklığında ortalama 2-3 ay kadar, buzdolabında ise 5-6 ay kadar tadı değişmeden durabilir. Saklama koşulları uygun değilse belirtilen zamanlardan daha önce tadı olumsuz yönde değişecektir.

 

Fellas Fıstık Ezmesinin İçindekiler Nelerdir?

Fellas Fıstık Ezmesi’nin içinde sadece fıstık ezmesi var. Protein, lif ve faydalı yağlar bakımından oldukça zengin olan yer fıstıklarını özenle seçerek son teknoloji ile üretip kavanozlara koyarak satışa sunan Fellas, fıstık ezmesine bal gibi değerli bir başka besini karıştırarak hazır bir şekilde tüketime de sunuyor.

Siz de bu bahsi geçen faydaları hayatınıza kazandırmak için katkı maddesi olmayan ve %100 doğal Fellas Fıstık Ezmesi çeşitlerinden birini şimdi satın alın! Fıstık ezmesi fiyatları ürünün kampanya dönemine ya da satın alacağınız adede göre farklılık gösteriyor. Sağlıklı atıştırmanın, en doğal yolu olan Fellas Fıstık Ezmesi bırakın sizin de hayatınıza lezzet katsın. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.