SIK SORULAN SORULAR

 • BEEF JERKY VE TURKEY JERKY NEDİR ?

  Amerikalı yerlilerin yüzyıllar önce keşfettiği, eti uzun süre saklamak ve bozulmasını önlemek için kurutma işlemi uygulanmış, yemeğe hazır kuru et dilimleridir. Dilimlenen etler özel soslarla marine edilir, pişirilir ve kurutulur. Paketlenen bu ürünler, uzun süre oda sıcaklığında saklanabilir. Yüksek oranda doğal protein kaynağıdır.

  FELLAS MARKALI ÜRÜNLER NEREDE ÜRETİLİYOR ?

  Ürünler, %100 yerli sermaye ile Türkiye'de üretilmektedir. Ürünlerin Ar-ge çalışmaları Fellas ekibi tarafından yapılmış olup, ürünlerin formül ve isim hakkı Fellas Gıda A.Ş.'ye aittir.

  GELENEKSEL, TÜTSÜLENMİŞ (BOŞNAK USULÜ) KURU ETTEN FARKI NEDİR ?

  İkisi de kurutulmuş ettir, ancak Boşnak usülü kuru et, uzun süre tuzlama ve dinlendirme işleminden sonra meşe odunu dumanında tütsülenir. FELLAS Beef Jerky ise Türk damak tadına uygun baharatlar ile marine edildikten sonra özel tasarlanmış fırınlarda pişirilir, kurutulur ve paketlenir.

  FELLAS JERKY ÜRÜNLERİ NASIL ÜRETİLİR?

  Yağlarından ve sinirlerinden iyice temizlenen helal kesim %100 yerli dana eti ve hindi eti dilimlenir, himalaya tuzu ve özel baharat karışımları ile marine edildikten sonra teknolojisine uygun kurutma fırınlarında pişirilir ve kurutulur. Yemeye hazır hale gelen kurutulmuş et hijyenik koşullarda paketlenir.

  FELLAS JERKY ÜRÜNLERİ ÇİĞ MİDİR ?

  Hayır. Teknolojisine uygun özel tasarlanmış fırınlarda önce pişirilir sonra kurutma işlemi uygulanır. Bu sebeple bakteriyel risk taşımaz.

  DANA VE HİNDİ ETLERİNİN HANGİ BÖLGELERİ KULLANILIR ?

  Beef jerky %100 yerli kesim dana etinin sadece nuar kısmından üretilirken, turkey jerky %100 helal kesim hindi göğüs etinden üretilmektedir.

  HELAL MİDİR ? DOMUZ VE KATKILARI İÇERİR Mİ ?

  Ürünlerimiz helaldir, kesinlikle domuz eti ve ürünlerini içermez.

  FELLAS JERKY ÜRÜNLERİNDE %68 PROTEİN NASIL OLABİLİYOR ?

  1 kg jerky üretimi için 3,5kg et kurutulmaktadır. Kurutma esnasında %70 oranında suyunu kaybeden dana eti, böylece besin değerini korumuş olur.

  AMBALAJLARIN İÇERİSİNDEN ÇIKAN BEYAZ PAKETLER NEDİR ?

  FELLAS Jerky ambalajları içerisindeki küçük beyaz paketler, oksijen emici saşelerdir. Ambalaj içerisinde kalan az miktardaki oksijeni içine emer ve etlerin doğal koşullarda korunmasını sağlar. Oksijen emici saşeler kesinlikle yenmez.

  FELLAS JERKY ÜRÜNLERİ ÖĞÜN YERİNE GEÇER Mİ ?

  Fellas jerky çeşitlerini beslenme düzeninize göre ister ana öğün isterseniz ara öğün olarak tüketebilirsiniz. 100 gr atıştırmalık kuru et 68 gr protein içermektedir.

  FELLAS JERKY ÜRÜNLERİNİ NEREDEN SATIN ALABİLİRİM ?

  Satış noktalarımız sayfasındaki iş ortaklarımızdan ürünlerimize ulaşabilirsiniz. Yenilenme çalışmalarımız sonrasında çok yakında, sitemizde online satış ta başlayacaktır.

  FELLAS JERKY ÜRÜNLERİNİN RAF ÖMÜRLERİ NE KADAR VE SAKLAMA KOŞULLARI NEDİR ?

  Fellas jerky ürünlerinin raf ömrü serin ve rutubetsiz ortamda, kendi hasarsız ambalajında 6 aydır.

  FELLAS JERKY ÜRÜNLERİNİ HERKES TÜKETEBİLİR Mİ?

  Ürünlerimizi ambalajlarının üzerindeki uyarıları dikkate alarak tüm yaş grupları güvenle tüketebilir.

 • FELLAS BARLARI DİĞER BARLARDAN FARKLILAŞTIRAN ÖZELLİKLERİ NELERDİR ?

  İhtiyaçlarınız doğrultusunda tüketebileceğiz, her ürünün ayrı fonskiyonlara sahip olduğu bir ürün ailesi olarak, piyasadaki tüm ürünlerden farklılaşıyoruz. En güçlü olduğumuz yanlarımız; %100 doğal ve gerçek hammaddelerimiz, ürünlerin optimum besin değerleri ve birbirinden farklı lezzetleridir.

  FELLAS BARLAR NEREDE ÜRETİLİYOR ?

  Ürünler, %100 doğal ve yerli sermaye ile Türkiye'de üretilmektedir. Ürünlerin Ar-ge çalışmaları Fellas ekibi tarafından yapılmış olup, ürünlerin formül ve isim hakkı Fellas Gıda A.Ş.'ye aittir.

  FELLAS BARLAR DOĞAL MI?

  Ürünlerimizde kullanılan tüm hammadeler tamamen doğal, besin değeri insan sağlığı için çok değerli super ve fonksiyonel gıdalardan oluşmaktadır.

  FELLAS BARLAR GLUTENSİZ Mİ ?

  Fellas bar çeşitlerinde buğday, soya gibi gluten içeren gıdalar bulunmamaktadır. %100 glutensiz (gluten free) dir.

  FELLAS BARLARDA ŞEKER İLAVESİ VEYA TATLANDIRICI VAR MI ?

  Fellas bar çeşitlerinde hiçbir şekilde şeker ilavesi ve tatlandırıcı bulunmamaktadır. Barların içeriğindeki meyvelerden kaynaklı doğal olarak şeker içermektedir.

  FELLAS BARLARDA KATKI MADDESİ YA DA KORUYUCU VAR MI ?

  Fellas bar çeşitlerinde hiçbir katkı maddesi ve koruyucu bulunmamaktadır. İlave yağ içermez.

  FELLAS BARLAR KORUYUCU İÇERMİYOR İSE NASIL BOZULMUYOR ?

  Sağlıklı bir ürün üretmenin ilk koşulu, kaynağı belli kaliteli hammadde ve hijyenik üretim koşullarıdır. Ürün formülasyonunda nem dengesi sağlanarak bozulmaya sebep olan mikroorganizmaların üremesi engellenmektedir. Ek olarak çok bariyerli ambalaj da ürün raf ömrüne katkı sağlamaktadır.

  FELLAS BARLAR HAM(RAW) MI YOKSA HERHANGİ BİR PİŞİRME İŞLEMİNDEN GEÇİYOR MU?

  Kullanılan tüm hammaddeler tamamen çiğdir ve hiçbir pişirme işleminden geçmemektedir. Kuru meyveler ise 42 °C de kurutulmaktadır.

  FELLAS BARLAR ÖĞÜN YERİNE GEÇER Mİ ?

  Fellas bar çeşitleri düşük kalorili, lif ve protein bakımından da zengin olduğu için beslenme düzeninize göre ister ana öğün isterseniz ara öğün olarak tüketebilirsiniz.

  FELLAS BARLARI NEREDEN SATIN ALABİLİRİM ?

  Satış noktalarımız sayfasında tüm iş ortaklarımızı bulabilirsiniz :)

  FELLAS BARLARIN RAF ÖMÜRLERİ NE KADAR VE SAKLAMA KOŞULLARI NEDİR ?

  Fellas bar çeşitlerinin raf ömrü serin ve rutubetsiz ortamda, kendi hasarsız ambalajında 9 aydır.

  FELLAS BARLARI HERKES TÜKETEBİLİR Mİ?

  Fellas bar ambalajlarının üzerindeki alerjen uyarılarını dikkate alarak, çocuklar, hamileler ve yaşlılar olarak tüm yaş grupları ürünlerimizi güvenle tüketebilir.

  FELLAS PROTEİN BAR NEDİR ? NE ZAMAN TÜKETİLEBİLİR ?

  Fellas Protein Bar, peyniraltı suyu proteini konsantresi ile zenginleştirilmiş, %35 doğal protein içeren atıştırmalık bar ürünüdür. Sağlıklı bir ara öğün atıştırmalığı olarak heran tüketilebileceği gibi özellikle sportif faaliyetlerden sonra vücudun protein ihtiyacını karşılamak için tercih edilebilir.

  FELLAS SLIMFIT BAR NEDİR? NE ZAMAN TÜKETİLEBİLİR ?

  Fellas Slimfit Bar, süper gıda ürünlerinden chia tohumu ve yaban mersini ile zenginleştirilmiş, düşük kalorili, yüksek lif içeren, prebiyotik bir atıştırmalık bar ürünüdür. Ara öğün olarak herzaman tüketebileceğiniz gibi diyet döneminizde de kilo vermenize destek olabilir.

  FELLAS ENERGY BAR NEDİR ? NE ZAMAN TÜKETİLEBİLİR ?

  Fellas Energy Barsüper gıda ailesinden maca tozu ile zenginleştirilmiş, çiğ kaju, çiğ badem ve çiğ fındık içeren, %100 doğal ve sağlıklı atıştırmalık bar ürünüdür. Kakao ve kuruyemişlerin mükemmel uyumu ve düşük kalorili olması sebebiyle, tatlı krizlerinizde gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Maca tozunun doğal enerji kaynağı özelliği sayesinde, yoğun sportif faaliyetlerden önce tüketebilirsiniz.

  FELLAS BRAIN BAR NEDİR? NE ZAMAN TÜKETİLEBİLİR?

  Fellas Brain Bar, süper gıda ailesinden ginkgo biloba bitkisi ve espresso ile zenginleştirilmiş atıştırmalık bar ürünüdür. Gingko biloba ve espressonun beyin fonksiyonlarına olabilecek olumlu etkisi sayesinde, zihinsel faaliyetleriniz süresince her zaman tüketebilirsiniz.

  FELLAS BEAUTY BAR NEDİR? NE ZAMAN TÜKETİLEBİLİR ?

  Fellas Beauty Bar, tohum karışımları ve zencefil ile zenginleştirilmiş %100 doğal atıştırmalık bar ürünüdür. İçerisindeki chia tohumu, üzüm çekirdeği, nar çekirdeği, keten tohumu ve badem parçalarının doğal yağları sayesinde anti-oksidan ve anti-aging özelliği taşımaktadır. Cilt bakımı ve sağlığınız için her an tüketebileceğiniz, düşük kalorili, sağlıklı bir atıştırmalıktır.